Dobry portal randkowy nie może być darmowy

Nikt nie podważa tego, że jeśli chcemy dostać bochenek chleba, musimy za niego zapłacić. Nikt nie oczekuje też, że ekipa remontowa będzie dla niego pracowała z darmo. Jest to całkowicie oczywiste, że jeśli ktoś obcy ma dla nas coś zrobić, musimy go za to odpowiednio wynagrodzić. Zasada ta często nagle znika, kiedy zaczynamy dyskutować o usługach w Internecie. Idealnym przykładem takiego stanu rzeczy są portale randkowe.

Darmowe portale randkowe

Wielu osobom wydaje się, że utrzymanie portali randkowych nic nie kosztuje. W rzeczywistości koszty stałe są ogromne, ponieważ trzeba zapewnić działanie baz danych i łączy internetowych. Umówmy się, że to jeszcze można wynająć za niewielkie pieniądze, ale już pracy administratorów i osób, które tworzą sam portal randkowy naprawdę nie na się niczym zastąpić. Takie osoby (tak jak my wszyscy) muszą zarabiać i musi być ich odpowiednio dużo, by zapewnić użytkownikom odpowiednio profesjonalną obsługę.

Nie wolno też zapominać, że portale randkowe to normalne firmy, które od swoich przychodów płacą podatki. Nie ma tu żadnych sztuczek i tak jak firma budowlana odprowadza do fiskusa odpowiednie kwoty, tak samo robi to firma administrująca portalami randkowymi.

Opłaty portali randkowych

W polskich warunkach jedynym realnym źródłem dochodu portali randkowych są opłaty od użytkowników serwisu. Miesięczny abonament lub opłaty za korzystanie z konkretnych funkcji serwisu stanowią niemal całość przychodów firm, ponieważ w polskich warunkach reklamy to tak mały dodatek do podstawowych przychodów serwisów, że niektóre z nich w ogóle rezygnują z tego rodzaju usług. Wyświetlanie reklam zawsze jest problematyczne, a dochody znikome.

Nie należy zresztą traktować opłaty za korzystanie z serwisów randkowych jako opłaty wygórowanej. Pomijając już fakt, że nic nie należy nam się za darmo, na pewno chcielibyśmy, by strona internetowa, której powierzamy nasze dane osobowe, była dobrze zabezpieczona. Nie raz można już było usłyszeć o skandalach, kiedy hakerzy włamywali się do takich serwisów i w niecnych celach wykorzystywali tak zdobyte dane osobowe.

Prawda jest jeszcze mniej przyjemna, ponieważ źle zabezpieczone portale randkowe mogą tracić swoje bazy danych bez wiedzy operatorów. Efekt tego jest taki, że na podany przez nas adres email, który wykorzystaliśmy do rejestracji, otrzymujemy wiele wiadomości spam, a nasz adres przestaje być w pełni bezpieczny.

Wszystko w życiu kosztuje, a jak coś jest darmowe, zwykle jest też mało bezpieczne i źle działa.

3 thoughts on “Dobry portal randkowy nie może być darmowy

Dodaj komentarz