Konta darmowe i konta premium na portalach randkowych

Portale randkowe pod względem rodzajów kont, jakie można na nich zakładać, dzielą się na trzy podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich to portale randkowe, na których są tylko konta premium, na zdecydowanej większości istnieje możliwość posiadania konta darmowego lub płatnego, a na niewielkiej części nie ma żadnych kont premium.

Portale płatne

Część portali randkowych posiada wyłącznie płatne konta co ma swoje plusy. Największą korzyścią takiego rozwiązania jest fakt, że trafimy tutaj na osoby, które wiedzą czego chcą. Minusem takiego rozwiązania jest oczywiście to, że od razu trzeba płacić i często nie ma nawet okresu próbnego, ale dzięki temu, że wszyscy płacą, koszt jednostkowy jest niski i są to zadziwiająco tanie portale. Co więcej, nie ma na nich przypadkowych osób, ponieważ nikt dla żartu nie będzie zakładał płatnego konta. Ważne jest również to, że kiedy ktoś się źle zachowuje i jego konto jest usuwane, traci realnie pieniądze, co często skutecznie zapobiega jakimkolwiek przejawom nieodpowiedniego zachowania.

Portale w pełni darmowe

Na portalach randkowych o charakterze darmowym koszty utrzymania muszą być pokryte przez reklamy. W naszych warunkach oznacza to ogromne ilości reklam, ponieważ polski rynek reklamy internetowej nie jest żadnym Eldorado. Efektem tego jest sytuacja, w której mechanizm premium nie ogranicza w żaden sposób użytkowników, ale za to zabójcza ilość reklam powoduje, że każda czynność jest przez nie w jakiś sposób utrudniana i opóźniana. Użytkownik może wcale nie czuć się lepiej, niż osoba z darmowym kontem na portalu mieszanym.

Portale z kontami premium

Zdecydowana większość portali oferuje możliwość założenia darmowego konta z podstawową funkcjonalnością oraz wykupienia dodatkowej funkcjonalności poprzez konta premium. Typów kont premium może być sporo i nie zawsze zapłacenie za konto od razu oznacza możliwość korzystania z wszystkich opcji w sposób nieograniczony. Mimo wszystko, taki sposób działania portali randkowych jest zazwyczaj najbardziej korzystny dla wszystkich, ponieważ użytkownik nie musi kupować przysłowiowego „kota w worku”, a portal randkowy jest w stanie utrzymać się bez problemu i bez konieczności sięgania po rozwiązania uciążliwe dla wszystkich, jak dzieje się to na darmowych portalach randkowych. Co więcej, zróżnicowane konta premium też są dobre, ponieważ pozwalają na kupowanie tylko tej funkcjonalności, która nam osobiście będzie realnie potrzebna.

3 thoughts on “Konta darmowe i konta premium na portalach randkowych

 • 19 września 2016 at 17:31
  Permalink

  Jednak wolę wyjść z domu i poznać kogoś w pubie. Ale jak kto woli

  Reply
 • 17 października 2016 at 05:47
  Permalink

  Nie zawsze, płatne oznacza lepsze, ale w większości przypadków tak jest. Oszczędzamy na wyjściach z domu więc możemy zapłacić kilka złotych za konto premium 😉

  Reply
  • 6 listopada 2016 at 16:31
   Permalink

   Na miłości nie można oszczędzać

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *