Książę z bajki nie przyjeżdża

Wiele kobiet pozostaje singielkami na własne świadome życzenie. Mają poukładane życie, robią ciekawe rzeczy i dobrze im z tym. Nie chcą nic zmieniać. W takim życiu jednak bardzo często panie zaczynają odczuwać, że istnieje miejsce także dla mężczyzny. Najlepiej dla tego, z którym spędzi się już resztę życia. Powstaje jednak problem, ponieważ dostępni panowie są dalecy od wizji idealnego partnera i w ogóle nie ma ich też za dużo, bo czując się nieadekwatnymi, nie dążą do zapoznania się. Jak się wyrwać z takiej sytuacji?

Książę na białym rumaku

Dość oczywiste staje się, że problemem w budowaniu związku są za wysokie wymagania kobiety. Trzeba by je obniżyć, ale jak w zasadzie ma to wyglądać? Czy trzeba zacisnąć zęby i wybrać pana z brzuszkiem, który nie ma pracy i mieszka cały czas z rodzicami? Nie chodzi tutaj przecież o wybranie każdej opcji, nawet tej pierwszej lepszej. Takie podejście jest zupełnie nietrafione. Trzeba raczej skupiać się na najważniejszych cechach partnera czy partnerki.

Cechy najważniejsze

Badania wśród kobiet i mężczyzn pokazują, że podstawowe cechy pożądane są zazwyczaj dość podobne. Panie szukają panów dojrzałych, inteligentnych i eleganckich, a panie w oczach panów zdecydowanie powinny być uczciwe, wesołe i seksowne. Każdy oczywiście ma swoją listę najbardziej pożądanych cech, ale potem w praktyce okazuje się, że nie da się ich zmieścić w jednym opakowaniu.

Wady i zalety

Panie lubią tutaj tworzyć długie listy. Idealny mężczyzna ma być ładny, mądry, zapracowany i bogaty, a do tego ma mieć własne pasje. To wszystko oczywiście brzmi zachęcająco, ale w praktyce taka opcja będzie pewnie oznaczała, że mężczyzna nie tylko będzie spędzał w łazience więcej czasu od swojej kobiety, ale jak tylko wróci z pracy, zamknie się w świecie swoich pasji i dla niej nie będzie w jego życiu za wiele miejsca.

Priorytety, priorytety

W takiej sytuacji zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest skupienie się na priorytetach. Każda pani ma zawsze jedną rzecz, która jest dla niej najważniejsza. Są kobiety oczekujące nieustannej czułości od swojego partnera, inne chcą mężczyzny zdecydowanego i władczego, który zajmie się wszelkimi problemami, a jeszcze inne kobiety chcą kogoś, kto zawsze wszystko rzuci, kiedy one będą miały jakiś problem. Przy tym wszystkim dobra praca i zmysł estetyczny mogą być dobrymi dodatkami, ale właśnie – są tylko dobrymi dodatkami.

3 thoughts on “Książę z bajki nie przyjeżdża

Dodaj komentarz