Nowi ludzie w nowym miejscu

Konieczność emigracji za chlebem nie jest najlepszym z możliwych wyborów życiowych. Zazwyczaj jednak nie mamy większego wyboru i jedziemy tam, gdzie będzie nam łatwiej sobie ułożyć życie, jeśli w naszym dotychczasowym miejscu zamieszkania nie było to możliwe. Życie za granicą to jednak coś więcej, niż tylko dach nad głową i regularne zarobki. Najważniejsi zawsze są ludzie, a o tych na Wyspach i w innych krajach europejskich nie zawsze jest łatwo spotkać.

Miejsca spotkań

Polacy w Wielkiej Brytanii nie zawsze mogą odnaleźć i poznać nowe osoby metodą tradycyjną, dlatego często opierają się oni o ogłoszenia towarzyskie oraz randki online, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób mogą zawrzeć znajomości w nowym miejscu zamieszkania.

Nie chodzi oczywiście tutaj o to, by wszystkie znajomości zawierać przez randki. Londyn jest naturalnie miastem towarzyskim, jak każde inne w Wielkiej Brytanii, a życie tętni tutaj w każdej restauracji, ale poznawanie obcych ludzi w miejscach publicznych czasem bywa krępujące. Dodatkowo warto dodać, że Polacy w UK zwyczajnie podchodzą bardzo przyjaźnie do wszelkiego rodzaju portali randkowych. Jeśli mieszkamy na Wyspach i wydaje nam się, że miejsca prezentujące ogłoszenia matrymonialne skupiają się tylko i wyłącznie na celach matrymonialnych, czeka nas miła niespodzianka.

Polski narzeczony, polska narzeczona

Chociaż często na początku pobytu za granicą wydaje się, że Polacy w Anglii będą wybierać w różnych narodowościach, jeśli chodzi o dobieranie się w pary na resztę życia, okazuje się, że polskich małżeństw jest bardzo dużo. I to nie tylko wśród osób, które znały się już w swoim kraju. Istnieje bowiem dość duża bariera kulturowa objawiająca się nie tyle barierą językową, która oczywiście ma bardzo istotne znaczenie, ale przede wszystkim innymi oczekiwaniami wobec ról społecznych nie tylko w małżeństwie, ale zwyczajnie w związku.

Kiedy Polak z Polką wybierają się na randkę, działa między nimi specjalny kod, system akceptowalnych i oczekiwanych zachowań, który w przypadku osób innych narodowości będzie z pewnością inny. Ani lepszy, ani gorszy – zwyczajnie inny. Powoduje to problemy zwłaszcza wtedy, kiedy wychodzimy poza kontekst pierwszej randki. Londyn, jak czasami się żartuje, to lepsze miejsce do znalezienia polskiej żony, niż nasz kraj, a portale randkowe mają w tym temacie ogromne sukcesy.

3 thoughts on “Nowi ludzie w nowym miejscu

Dodaj komentarz