On nie jest dla Ciebie

Czasami zdarza nam się usłyszeć od rodziny lub przyjaciół dość irytujące stwierdzenie: „On nie jest dla Ciebie”. Kochacie się, dobrze wam razem i nikt nie ma prawa się do tego wtrącać. Potem jednak przychodzi chwila refleksji, że może poważne plany: wybieranie imion dla przyszłych dzieci i planowanie układu grządek w przydomowym ogródku, który powstanie za 5 lat, są jeszcze trochę przedwczesne? Tym bardziej, że On nic o tych planach nie wie, a czasami jego zachowanie Cię irytuje. I to bardzo poważnie.

Trzeba stanąć twarzą w twarz z prawdą i przyznać, że nie każdy facet, nawet jeśli się w niego sporo zainwestowało, jest tym jedynym. Istnieje kilka kwestii, które pozwalają to dość łatwo rozpoznać.

I. Próbuje Cię zmieniać

Zazwyczaj żartujemy, że kobieta za swój cel życiowy ustala wbicie mężczyzny do formy, którą sobie wymyśliła. W rzeczywistości w takich sytuacjach mężczyzna zaczyna szukać kochanki lub po prostu odchodzi. Czasami zdarza się, że podobne życzenia ma mężczyzna i nie wstydzi się ich artykułować. Domaga się zmiany fryzury, ubioru, a nawet grona przyjaciół. Jedynym sposobem na stworzenie trwałego związku z takim typem mężczyzny jest wyrzeczenie się samej siebie, a to już najlepszy sposób na zostanie kobietą głęboko nieszczęśliwą.

II. Jest obojętny

Coraz częściej można przeczytać w sieci, czy też usłyszeć od koleżanek, że w związku trzeba być osobą raczej obojętną i nie narzucać się mężczyźnie. Łatwo jednak z tym przesadzić, warto pamiętać że obojętność jest sygnałem znudzenia. Jeśli On jest obojętny, nie interesuje się Tobą i nigdy się o nic nie sprzeczacie, nie wspominając nawet o poważnych kłótniach, związku już tak naprawdę nie ma.

III. Mężczyźni lubią wygodę…

…A kobiety czasami ją dostarczają. Wielu mężczyzn pozostaje w związku, z którym nie wiąże żadnych nadziei. Jeśli Ona mu sprząta i gotuje, dlaczego miałby z nią nie być? Niektóre kobiety podobnie wykorzystują portfel mężczyzny.

IV. Ma nałogi

Palacz nie przestanie dla Ciebie palić, a alkoholik na pewno nie rzuci butelki. Nie łódź się że go zmienisz. W dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzą też problemy z narkotykami. Jeśli ma jakiekolwiek nałogi, z którymi Ty się nie zgadzasz, nie jest właściwym materiałem na męża.

V. Jego światopogląd jest na drugim biegunie

Życie to sztuka kompromisu, a dobry związek jest esencją życia. Jeśli On i Ona mają zupełnie inny pogląd na świat, na większość otaczających ich spraw, to się naprawdę nie uda. Można się dogadać co do dodatków do pizzy, ale nie odnośnie sposobu wychowania dzieci.

2 thoughts on “On nie jest dla Ciebie

Dodaj komentarz