Portale randkowe i kwestia anonimowości

Anonimowość jest kwestią bardzo często pojawiającą się w dyskusjach o portalach randkowych, randkach internetowych i o Internecie w ogóle. Jest ona uważana za bardzo dużą wartość i w sporej mierze potrafi być nawet wymuszana przez administratorów różnych witryn internetowych. Osoby korzystające z portali randkowych na pewno wiedzą, że tam administracja bardzo mocno akcentuje potrzebę zachowania anonimowości. O co właściwie tu chodzi?

Anonimowość w Internecie

Jak bardziej zaawansowani użytkownicy Internetu z pewnością wiedzą, nie ma czegoś takiego, jak pełna anonimowość w Internecie. Jeśli się z kimkolwiek łączymy, pozostaje po nas ślad i można go stosunkowo łatwo wyśledzić, mając do tego odpowiednie narzędzia. Takich narzędzi nie posiada oczywiście zwykły Kowalski, który jest użytkownikiem jakiejś usługi, jak cała masa pozostałych użytkowników tej usługi.

Idealnym przykładem jest tutaj portal randkowy, który dokładnie wie, skąd i kto się na jego stronach loguje i nawet jeśli nie podamy naszych danych osobowych, przy odpowiednim wysiłku portal mógłby bez większych problemów je zdobyć. Oczywiście tego nie robi, bo nie ma w tym żadnego celu. Ważne jest to, że inni użytkownicy portalu randkowego nie mają żadnych możliwości w zakresie zdobycia naszych danych. Dzięki temu mamy na portalu randkowym prawdziwą anonimowość i bezpieczeństwo.

Znaczenie praktyczne anonimowości

Na portalach randkowych możemy przedstawiać się imieniem, a najczęściej będziemy robili to za pomocą jakiegoś pseudonimu, ponieważ samo imię zostało już dawno przez kogoś zarezerwowane. Dzięki temu i dzięki faktowi, że na randki internetowe będziemy się wybierać za pomocą specjalnych komunikatorów portalu randkowego opartego właśnie o pseudonimy, nasza prawdziwa tożsamość będzie ukryta przed innymi użytkownikami. Pozwala nam to na zachowanie pełnego bezpieczeństwa, gdyż jeśli nie będziemy chcieli dalej się z jakąś osobą kontaktować, wystarczy zablokować ją na portalu randkowym i w żaden sposób nie będzie mogła nas dosięgnąć.

Większość portali randkowych wymusza daleko idącą anonimowość, czyli na przykład nie pozwala na publikowanie numeru telefonu czy miejsca zamieszkania. Takie dane można oczywiście podawać zaufanym osobom we własnym zakresie, ale podstawowa zasada jest taka, że nie mogą być publicznie dostępne i administracja będzie o to dbała.

3 thoughts on “Portale randkowe i kwestia anonimowości

Dodaj komentarz