Portale randkowe są idealne dla osób nieśmiałych

Ludzie pozostają singlami z bardzo różnych powodów. Dla niektórych jest to po prostu sposób na życie i świadomy wybór, dla innych jest to konieczność wynikająca z braku czasu na bliższe relacje z drugą osobą, a czasami pozostawanie poza jakimikolwiek związkami jest następstwem bardzo poważnej nieśmiałości.

Zazwyczaj nieśmiałość nie jest jakimś wielkim problemem, ponieważ jeśli nieśmiała jest kobieta, prędzej czy później znajdzie ją jakiś  zainteresowany mężczyzna i przełamie jej opory. W przypadku nieśmiałych mężczyzn jest trochę gorzej i nie da się ukryć, że w grupie osób samotnych z powodu nieśmiałości to oni właśnie stanowić będą większość. Na portalach randkowych ten problem jest jednak znacznie mniej dokuczliwy i są one idealnym miejscem, by sobie z nim poradzić.

Strach ma tu zdecydowanie mniejsze oczy

Osoba nieśmiała zawsze najbardziej boi się pierwszego kroku, kiedy trzeba stanąć przed kimś, zwłaszcza przed kimś nieznajomym, i rozpocząć rozmowę. Moment przełamywania pierwszych lodów i wytwarzania pierwszego wrażenia to naprawdę poważny kłopot i nie brakuje osób dostających niemalże ataku paniki na samo wspomnienie o nim. Na portalach randkowych jest w tej kwestii znacznie łatwiej, ponieważ można zrobić ten krok nieco spokojniej.

Nie patrzą na nas wielkie i oceniające oczy drugiego człowieka, znajduje się przed nami jedynie ekran monitora. Można dokładnie przygotować wiadomość, zastanowić się nad nią i wreszcie doskonale dopracowaną wysłać do rozmówcy. Na początku też oczywiście będzie to spory stres, ale strach ma zawsze wielkie oczy i kiedy skonfrontujemy się z nim, wszystko okazuje się znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Obawa przed pierwszym krokiem

Czasami nie chodzi tutaj nawet tak bardzo o samą relację międzyludzką, jak o strach przed odrzuceniem. Boimy się, że jeżeli napiszemy do kogoś, to albo nie dostaniemy odpowiedzi w ogóle, albo będzie ona negatywna. W takim wypadku można w zrezygnować z pisania do innych osób i skupić się na tym, by samemu się odpowiednio zaprezentować na profilu. Wcale nie jest to trudne.

Wystarczy tylko wstawić własne zdjęcie, napisać kilka słów o sobie i z cierpliwością oczekiwać jakiś wiadomości od osób zainteresowanych naszą osobą. Randki internetowe są proponowane nawet osobom, które całkowicie ignorują kwestie wypełnienia swojego profilu, ponieważ sporo osób wychodzi z założenia, że żadne internetowe reklamy nie mają znaczenia i trzeba po prostu drugą osobę poznać.

4 thoughts on “Portale randkowe są idealne dla osób nieśmiałych

 • 27 września 2016 o 18:02
  Permalink

  Czy idealne to można dyskutować, ale na pewno interakcja jest łatwiejsza i łatwiej się spotkać z taką osobą jeśli się już jakiś czas z nią koresponduje

   • 4 lutego 2017 o 15:34
    Permalink

    Nie ma gorszej rady niż pisanie osobom niesmialym żeby wyszły do ludzi czy wzięli się w garsc, właśnie tego nie są w stanie zrobić, na samą myśl o tym zostaje podświadomie uruchomiona silna reakcja lękowa i człowiek często po prostu nie jest w stanie tego zrobić. Wyobraź sobie człowieka z depresją któremu mówisz, weź się w garść, nie smuc się, świat jest piękny! Lub osobie z lękiem wysokości, czy jakąkolwiek inną fobia. Tutaj w większości przypadków konieczna jest wizyta u psychologa i odpowiednia terapia.

Dodaj komentarz