Poszukiwania poprzez grupę przyjaciół w Internecie

Zdecydowanie najpopularniejsza metoda na znalezienie miłości lub partnera/partnerki na krótki czas, do której w badaniach przyznają się Polacy, to odnalezienie kogoś poprzez grupę przyjaciół. Nasz znajomy ma znajomą z pracy, nasza koleżanka ma ładną koleżankę w grupie studenckiej, a nawet nasza przyjaciółka ma brata…

Wszystkie takie historie można włożyć do jednego worka i traktować je właśnie jako poznawanie się w grupie przyjaciół. Z pozoru tego typu mechanizmy zupełnie zanikają w Internecie, ale naprawdę jest to tylko pozór. Rzeczywistość jest znacznie inna i nawet portale randkowe zaczęły w ostatnim czasie na ten fakt reagować.

Codzienność wirtualna

Określenie “wirtualna rzeczywistość”, odnosi się do wszystkiego co istnieje tak naprawdę tylko w postaci zapisów na dyskach komputerów i nabiera kształtów na ekranach telefonów czy monitorów komputerowych. Tego tak naprawdę nie ma, ale dzisiaj wiemy że jednak jest, ponieważ nauczyliśmy się korzystać z rzeczywistości wirtualnej jak z normalnej rzeczywistości.

Konto na facebook’u i wszystko, co na nim robimy, nie jest dla nas wcale mniej prawdziwe od tego, co robimy w prawdziwej rzeczywistości. Wymieniamy się różnymi opiniami z takimi samymi osobami co w pracy czy na uczelni, z tymi samymi ludźmi wchodzimy w takie same interakcje. Rzeczywistość wirtualna stała się normalną i codzienną rzeczywistością, jej integralną częścią. Dlaczego zatem klasyczne mechanizmy poznawania się miałyby nie działać także tutaj?

Randki poprzez zainteresowania

Portale randkowe, które bardzo dobrze zrozumiały ten fakt, to miejsca w których nie tyle można poszukiwać innych osób, co interesować się określonymi wydarzeniami, książkami, filmami, muzyką, wędkarstwem i jeszcze całą, w zasadzie niczym nie ograniczoną masą innych rzeczy. Znajdujemy na przykład ulubionego artystę i zaczynamy dyskutować o jego najnowszym utworze. Wcale nie z płcią przeciwną, ale z pierwszą z brzegu napotkaną osobą, która poruszyła z nami ten temat.

To nie jest spotkanie z perspektywą matrymonialną

Nie zakładamy, że jest to od razu spotkanie z perspektywą matrymonialną. Potem ta osoba przedstawia nas innym osobom poznanym na portalu lub znanym jej z innych wirtualnych miejsc. Okazuje się, że jedna z tych osób to odpowiedni dla nas partner lub potencjalna partnerka z naszej okolicy.

Nie pasujemy do siebie? To nic. I tak spędzamy sporo czasu na przyjemnej dyskusji o wspólnej pasji. A może jednak ta osoba wydaje nam się interesująca? Start mamy bardzo łatwy, ponieważ nić porozumienia już jest nawiązana, a tematy do rozmowy gotowe.

4 thoughts on “Poszukiwania poprzez grupę przyjaciół w Internecie

Dodaj komentarz