Poszukiwanie drugiej połówki przez darmowy serwis randkowy

Randka to stosunkowo nowe słowo, ale zjawisko jest stare jak świat. Może nie jak świat, ponieważ jest to działanie typowo ludzkie, ale już na pewno można powiedzieć, że jest to zjawisko tak stare, jak ludzka cywilizacja. W końcu jest to sposób na poszukiwanie odpowiedniej osoby, którą będzie można pokochać i która pokocha nas, a potem założy się razem rodzinę.

Oczywiście randki nie muszą od razu prowadzić do ślubnego kobierca. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach dobrze jest najpierw poznać trochę świata i zapoznać się z różnymi ludźmi, zanim zaczniemy na poważnie układać sobie resztę życia. Jest to rozsądne i co rzadko idzie w parze, również bardzo przyjemne. Znakiem współczesnych czasów jest także to, że randki można dla siebie zorganizować bardzo łatwo poprzez serwisy randkowe.

Serwisy i portale randkowe

W tym miejscu warto zrobić małą dygresję, by wytłumaczyć różnicę pomiędzy serwisami i portalami randkowymi. Nie jest to bowiem to samo. Serwisy randkowe oferują po prostu randki: mamy na nich swoje konta i możemy się między tymi kontami komunikować. Portal to zawsze coś więcej. Na portalu randkowym oprócz prostej funkcjonalności związanej z randkami znajdziemy także różnego rodzaju poradniki, rozbudowane mechanizmy dostosowania partnerskiego, galerie zdjęć i rankingi oraz całą masę innych rzeczy nie związanych bezpośrednio z randkami.

Darmowe serwisy randkowe

Przywołanie tej różnicy nie jest tak do końca dygresją, ponieważ zdarzają się w pełni darmowe serwisy randkowe, ale całkowicie darmowe portale randkowe to już rzadkość, ponieważ ich funkcjonowanie wymaga znacznie większych nakładów. Sęk w tym, że jeśli naszym celem jest poszukiwanie miłości lub przygody, czyli zwyczajnie same randki internetowe, nie mamy raczej większej potrzeby czytania statystyk o singlach czy oglądania czyichś zdjęć z wakacji. Jeśli nie jest nam potrzebna cała ta otoczka, możemy spokojnie wybrać darmowy serwis zamiast płatnego portalu.

Kwestia darmowości jest tutaj ważna, ponieważ na płatnych portalach nawiązywanie znajomości wiąże się z koniecznością ponoszenia różnego rodzaju opłat. Z serwisami darmowymi łatwiej jest zacząć swoją przygodę, nie ryzykuje się wydaniem pieniędzy, a do tego można z miejsca zacząć poznawać osoby, które też w takim serwisie pojawiły się na próbę. Płatne portale mają swoje zalety, a i serwisy darmowe czasami mają konta premium, więc po czasie każdy może zdecydować, czy się nie przesiąść, ale zaczyna się najlepiej od serwisów darmowych.

2 thoughts on “Poszukiwanie drugiej połówki przez darmowy serwis randkowy

Dodaj komentarz