Sklep internetowy z randkami

Kiedy wchodzi się na stronę jednego z wielu współczesnych portali randkowych, można odnieść wrażenie bardzo podobne do wizyty w sklepie internetowym. Widzimy różne kategorie: kobiety i mężczyzn zainteresowanych przyjaźnią, związkiem lub małżeństwem i dziećmi.

Osoby prezentujące się w portalu randkowym

Widzimy też całą masę cech szczególnych niczym przekątna ekranu telewizora: mamy wiek, wzrost, wagę i jeszcze wiele innych czynników, nie zapominając oczywiście o miejscu zamieszkania. Możemy na zdjęciach podziwiać “design produktów” czyli osoby prezentujące się w portalu, a jeśli zechcemy zajrzeć do “instrukcji obsługi”, czyli do opisu profilu, możemy dowiedzieć się czy dana osoba pali papierosy lub jaki ma stosunek do alkoholu i innych ważnych spraw życiowych.

Dajemy się tutaj złapać w pułapkę i zachowujemy się jak osoba kupująca na przykład telefon komórkowy, która porównuje różne modele pod względem najdrobniejszych szczegółów. Sprawdza wielkość pamięci, sprawdza ilość rdzeni procesora, sprawdza wersję systemu operacyjnego. W przypadku telefonu jest to świetny pomysł, ponieważ istnieje duża szansa, że tak solidne zbadanie rynku i wybranie optymalnego modelu sprawi, że przyjemność z korzystania z wreszcie zakupionego modelu będzie niezrównana.

Randki internetowe ze sklepu

Przypomnijmy jednak, że cały czas mówimy tutaj o portalu randkowym, bo właśnie w coś takiego przekształciło się obecnie bardzo wiele z nich, na nich odbywają się tak popularne dziś randki internetowe. Jeśli jednak dotrzeć do tej najprawdziwszej z prawdziwych prawd, to my sami tak zaczęliśmy traktować portale randkowe.

Każdy z nich opisuje bardzo wiele cech innych osób i jeśli na jakiejś nam bardzo zależy, możemy ją odnaleźć za pomocą jednego z filtrów znajdujących się na portalach randkowych. Nigdy jednak tego rodzaju funkcja nie była planowana jako stworzenie sklepów internetowych z ludźmi. Poszukiwanie dla siebie partnera lub partnerki w ten sposób do niczego dobrego nie prowadzi.

Ludzie to nie rzeczy i nie planujemy dokupienia do siebie rozszerzenia, nie planujemy zakupu jakiegoś akcesorium, ale szukamy kogoś, z kim będziemy dzielili swoje smutki i radości, dobre i złe dni , sukcesy i porażki, a wreszcie pewnie też razem sprowadzimy na ten świat małego człowieczka.

Nie zapominajmy, że portale randkowe nie są sklepami z ludźmi. I chociaż same portale pozwalają nam korzystać z siebie w ten dość mechaniczny sposób, to ciężko liczyć na jakieś pozytywne efekty takiego podejścia do sprawy.

3 thoughts on “Sklep internetowy z randkami

Dodaj komentarz