Swatka.pl

Wśród portali randkowych zdecydowanie dominują serwisy o charakterze ogólnym, czyli takie, w których można znaleźć przyjaźń, przygodę i miłość na całe życie w jednym miejscu. Oczywiście wszystkie portale to umożliwiają i nie ma takich, które czegokolwiek by zabraniały swoim użytkownikom. Mimo to, niektóre serwisy nastawione są raczej na zabawę i skupiają się w nich ludzie szukający przygód, a w innych raczej dominuje motywacja związana ze stałymi związkami. Swatka od początku swojego istnienia zdecydowanie stawia na trwałe związki i osoby z podobnym zapatrywaniem stanowią większość jej użytkowników.

Swatka nastawiona jest na konkrety, więc nie ma tutaj zbyt wielu mechanizmów promujących zabawy w poszukiwanie idealnego partnera i tym bardziej nie znajdzie się tu też bardzo skomplikowanych mechanizmów dobierania się w pary opartych o piramidalne teorie psychologiczne. Takie rzeczy nie sprawdzają się po prostu w praktyce, a Swatka udowodniła, że jest skuteczna. Poszukiwanie odpowiedniej osoby odbywa się tutaj w oparciu o mechanizm klasyczny, czyli w wyszukiwarce wpisuje się płeć, przedział wiekowy i obszar, na jakim potencjalny partner czy partnerka mieszkają i to wszystko. Można oczywiście skorzystać też z kilku opcji szczegółowych, ale nie są bardzo rozbudowane. Portal promuje kontakty bezpośrednie swoich użytkowników, bo to właśnie dzięki nim skutecznie buduje się pary.

Do skorzystania z mechanizmów oferowanych przez portal randkowy potrzebne jest tak jak w większości serwisów założenie swojego konta. Robi się to bez żadnych zobowiązań. Wystarczy tylko być osobą pełnoletnią posiadającą dowolne aktywne konto poczty elektronicznej i po potwierdzeniu konta, można zaczynać korzystanie z portalu. Ostatnią formalnością pozostaje tylko wybranie jakiegoś pseudonimu, ponieważ polityka portalu wymaga, by publicznie nie podawać żadnych danych osobowych. Jest to kwestia bezpieczeństwa.

Standardowe, darmowe konto, jakie zakładają wszyscy nowi użytkownicy, objęte jest szeregiem ograniczeń dotyczących głównie poziomu aktywności. Część użytkowników takich ograniczeń nawet nie zauważa, ale większość decyduje się na ich zdjęcie poprzez wykupienie subskrypcji i przekształcenie konta darmowego w konto premium. Cena miesiąca premium zależy od okresu, na jaki jednorazowo przedłuża się ważność subskrypcji. Konta premium nie są objęte już żadnymi ograniczeniami.

7 thoughts on “Swatka.pl

 • 7 sierpnia 2016 at 11:49
  Permalink

  jestem na Swatka.pl, mój nick to Krzys33, szukajcie mnie dziewczynki 😉

  Reply
  • 12 listopada 2016 at 11:50
   Permalink

   krzys powiadasz…., a na sympatii masz konto?

   Reply
 • 8 października 2016 at 11:48
  Permalink

  Swatka jest drogi, w ogóle portale randkowe powinny być darmowe

  Reply
 • 1 stycznia 2017 at 11:06
  Permalink

  ja bym portal „swatka” umieściła wyżej, dla mnie to całkiem fajny serwis 😉

  Reply
 • 12 lutego 2017 at 17:08
  Permalink

  za wszystko trzeba płacić, ja tam wole darmowe portale randkowe

  Reply
 • 26 marca 2017 at 18:50
  Permalink

  Założyłam darmowe konto na Swatka, jakoś nie zauważyłam żadnych opłat 😉

  Reply
  • 25 kwietnia 2017 at 11:51
   Permalink

   jak masz na imię, chętnie się z tobą zapoznam 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *