Tematy do rozmowy na pierwszej randce

Kiedy zbliża się pierwsza randka, zarówno ta w Internecie jak i ta w świecie rzeczywistym, zdenerwowanie jest czymś zupełnie naturalnym. Wiąże się ono ze strachem, że spotkanie się nie uda, że nie będziemy mieli o czym rozmawiać, czy też nie spodobamy się nowo poznanej osobie. Strach jest tym większy, im bardziej wydaje nam się, że ten ktoś jest do nas właściwie dopasowany. Jak zatem przygotować się do pierwszego spotkania?

Tematy do rozmowy

Lista rzeczy, które mogą pójść nie tak, jest dość długa i wiele z elementów pojawiających się na niej jest poza naszą kontrolą. Nie na wszystkie warto zwracać uwagę, ponieważ nie można się przejmować czymś, na co nie mamy wpływu. Prawdziwym problemem są tematy do rozmowy, bo w ciszy każdy czuje się niezręcznie, a jeśli przydarza się to na pierwszej randce, zazwyczaj drugiego spotkania już nie ma.

Za punkt wyjścia najlepiej jest przyjąć fakt, że pierwsza randka ma posłużyć bliższemu poznaniu się. Dlatego wśród przygotowanych tematów do rozmowy trzeba mieć przede wszystkim skrycie ułożone pytania. Oczywiście powinny być one dość neutralne, ponieważ na pierwszym spotkaniu raczej trudno oczekiwać głębszych zwierzeń czy też poruszania tematów intymnych. Korzystniej będzie, jeżeli ominiemy tematykę poprzednich związków oraz innych problemów związanych ze sferą sercową.

Pierwsza rozmowa online

Jeśli pierwsza rozmowa online miała miejsce na przykład na portalu motoryzacyjnym, to znak że oboje jesteśmy pasjonatami motocykli, a naturalny temat konwersacji nasuwa się sam – to oczywiście motocykle. To właśnie tematyka pasji jest najlepszym wyborem na pierwsze spotkanie, albowiem im więcej rzeczy nas łączy, tym większe prawdopodobieństwo, że tematów do rozmów nigdy nie zabraknie. Jeśli dzieli się z drugą osobą konkretne zainteresowania, można na ten temat dyskutować niemalże bez końca.

Nie do końca chodzi o to, by zapisywać sobie gotowe tematy rozmów, a potem jeden po drugim odhaczać je na liście. Zwykle nie potrzebujemy żadnej listy tematów, ale samo jej przygotowanie, pozwoli nam w głowie poukładać scenariusz spotkania, dzięki czemu cały wieczór będzie przebiegał miło i bez większego zestresowania. Sama świadomość posiadania listy pytań, zapewnia komfort psychiczny, dzięki któremu dużo łatwiej jest cieszyć się spotkaniem i szybciej zapomnieć o wspomnianym już wcześniej stresie.

 

2 thoughts on “Tematy do rozmowy na pierwszej randce

  • 17 września 2016 o 17:13
    Permalink

    tematy do rozmowy na pierwszej randce – dla osoby śmiałej nie ma problemu 😉 gorzej mają ci nieśmiali, ale jak dwoje ludzi czuje do siebie miętę, to rozmowa sama się rozkręci 😉

  • 14 marca 2017 o 13:27
    Permalink

    ja często na pierwszą randkę przygotowuje sobie listę tematów do rozmów, oczywiście nie biorę jej ze sobą, ale skrupulatnie się jej uczę 😉

Dodaj komentarz