Wytrzymaj na pierwszej randce

Na pierwszą randkę czasami wybieramy się na podstawie jednego impulsu, a czasami jest to efekt dobrze rozwijającej się dłuższej znajomości. Są tutaj różne podejścia. Randki w ciemno i randki z wielkimi oczekiwaniami mogą pójść dobrze i źle. Nie ma tu żadnych twardych zasad. Jeśli pójdą źle, pierwszym odruchem jest zwykle ucieczka, ale nie warto się na nią za szybko decydować.

Ściana milczenia

Typowym problemem pierwszej randki jest pojawianie się długich momentów ciszy. Poznany w sieci mężczyzna jest zabawny i rozmowny, przez telefon jest gwiazdą towarzystwa, a potem – w czasie spotkania? Klapa. Jeśli rozmowa się nie klei, jest to uniwersalny sygnał, że jest po prostu źle.

Trzeba jednak zrozumieć, że jeśli to od mężczyzny oczekuje się pełnienia roli wodzireja, można się naciąć, ponieważ nie każdy pan jest przebojowy i jest w stanie zupełnie wyzbyć się tremy na pierwszej randce. Jeśli jest to randa w ciemno, kredyt zaufania może być niewielki, ale randka ustalona po chociażby dwutygodniowej znajomości zdalnej nie powinna być szybko zrywana. Mężczyzna też się denerwuje, też ma tremę. Zwykle po niedługim czasie to mija.

Ucieczka na telefon

Popularnym sposobem ulotnienia się z nie układającej się dobrze randki jest tak zwany numer na telefon. Prosimy kogoś, by do nas zadzwonił o określonej porze lub udajemy, że ktoś dzwoni. Są do tego nawet odpowiednie aplikacje. Potem partner czy partnerka dowiaduje się o nagłej i pilnej sprawie, po czym uciekinier opuszcza lokal.

Panuje przekonanie, że w ten sposób oszczędza się czyjeś uczucia, ale to przekonanie jest błędne. Nawet jeśli bajka zostanie kupiona, kłamstwo ma krótkie nogi. Tym bardziej, jeśli uciekinier nierozsądnie powie coś w stylu „Nadrobimy to następnym razem”, a potem nie odbiera telefonu. Sytuacja często robi się już bardzo nieprzyjemna w czasie samej ucieczki, ponieważ wiele osób poważnie przecenia swoje umiejętności aktorskie.

Ewakuacja z randki

Znacznie prostszym sposobem na zakończenie randki jest wyjście do toalety lub zastosowanie podobnej wymówki, która pozwoli zniknąć z oczu i ulotnienie się bez słowa. Po czymś takim lepiej nie wpaść przypadkiem na porzuconą osobę.

Zachowanie osoby dorosłej

Jeśli jest naprawdę źle i randka się nie układa, zwykle odczuwają to obie osoby. Warto wtedy po prostu powiedzieć, że coś jest nie tak i nie widzi się przyszłości w tej znajomości. Tak zachowują się osoby dorosłe i warto o tym pamiętać.

4 thoughts on “Wytrzymaj na pierwszej randce

Dodaj komentarz