Zakochani szukają swojego „gniazdka”

Miłość nie zna granic wiekowych, choć najczęściej mówi się o miłości gdy jest się w wieku dwudziestu, trzydziestu bądź czterdziestu lat. Także mężczyźni i kobiety po przejściach mają prawo do ponownego szczęścia, a co z tym idzie do pełnej miłości i dzielenia się każdą chwilą szczęścia we własnych czterech kątach.

Młodzi mają łatwiej

Często można usłyszeć stwierdzenie, że młodzi mają łatwiej, jeżeli chodzi o kwestię kupowania własnych mieszkań czy też budowania domków. Trudno określić, czy takie stwierdzenie jest prawdziwe. Młodzi mają więcej samozaparcia, planów i marzeń, a co za tym idzie część z nich skutecznie realizują. Jeżeli mają taką możliwość, odkładają pieniążki na własne „gniazdko”, bądź decydują się budowę czy zakup domu na kredyt.

Kobiety i mężczyźni po przejściach, w tak zwanym wieku średnim, mają już za sobą pewien bagaż doświadczeń, a jeżeli są po rozwodzie, to zwykle również mają za sobą podział majątku. Nadal pragną szczęścia i miłości, ale kwestie mieszkaniowe stawiają na dalszym planie. Bardziej liczy się dla nich spokój i możliwość spędzenia kilku chwil z ukochaną osobą, niż myślenie o urządzaniu mieszkania czy nowego domu z ogrodem. Świadomość zakupów w centrum budowlanym, konieczność montowania nowych tralek, jakimi mogą być balustrady balkonowe, czy urządzania domu po raz kolejny, z pewnością nie są wymarzonymi zajęciami na czas wolny od pracy zawodowej czy obowiązków związanych z poprzednią rodziną.

Zakochani po raz pierwszy

Kiedy jest się zakochanym po raz pierwszy, „rosną skrzydła u ramion”, a człowiek czuje że mógłby „góry przenosić”. Nowy związek, nowy dom, nowe zobowiązania, wszystko jest wspaniałe i doskonałe, dlatego w każdym działaniu dąży się do perfekcji. Związek budowany jest na dobrych wartościach, nie ma przykrych doświadczeń z przeszłości oraz trudnych spraw związanych z poprzednim życiem. Zakochani zwykle nie dostrzegają problemów, każdą sprawę umieją wyjaśnić i rozwiązać, a wszystkie kwestie sporne są błahe przy ich wielkim i trwałym uczuciu. Miłość ma wielką moc i potrafi przezwyciężyć nawet najtrudniejsze przeszkody, dlatego zakochani mają tyle siły i energii do działania każdego dnia.

4 thoughts on “Zakochani szukają swojego „gniazdka”

 • 11 lutego 2018 at 18:02
  Permalink

  najtrudniej jest o to „gniazdko”, kiedy ma się dwadzieścia lat, pamiętam jak mieszkaliśmy kontem u znajomych i rodziny, na szczęści udało się wziąć kredyt na własny kąt;)

  Reply
 • 19 lutego 2018 at 11:02
  Permalink

  ja dostałam mieszkanie od rodziców, w prezencie na 18 urodziny 😉

  Reply
 • 22 lutego 2018 at 15:03
  Permalink

  wyjechałem za granicę, żeby zapracować na swój własny kąt, ale i tu jest trudno o porządne zarobki 🙂

  Reply
 • 2 marca 2018 at 13:54
  Permalink

  ja tam wolałem mieszkanko, niż dom, za dużo pracy przy budowie, ciągłych remontach itd itd

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *