Cafe.pl

Na początku trzeba zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych opisywanych przez nas portali randkowych, Cafe.pl nie jest serwisem niezależnym. Jest to jedynie dodatek do portalu gazeta.pl i ten fakt zdecydowanie wpływa na jego kształt.

Podstawową kwestią na Cafe.pl jest to, że raczej nie jest to portal przeznaczony do szukania miłości na całe życie. Sprawdza się on najlepiej jako kawiarnia, w do której wpadamy w wolnej chwili, by przejrzeć prasę, wypić dobrą kawę i być może zagadać do innego z gości. Jest to w pewnym sensie społecznościowa część portalu gazeta.pl i należy ją rozpatrywać w równej części jako portal randkowy oraz jako portal nawiązywania różnych znajomości.

Taka forma portalu sprawia, że administratorzy nie proponują nam możliwości wykupienia konta premium. Utworzenie tutaj swojego profilu jest równoznaczne z możliwością korzystania ze wszystkich opcji, jakie portal udostępnia. Trzeba jednak wiedzieć, że do otworzenia profilu niezbędne jest posiadanie konta w serwisie gazeta.pl. Jest ono oczywiście całkowicie płatne, ale nie można korzystać z jednej usługi bez zarejestrowania się w drugiej usłudze macierzystej.

Każdy użytkownik z miejsca zauważy, że Cafe.pl przesiąknięta jest reklamami. Ich ilość jest naprawdę duża i nie da się ich wyłączyć. Co gorsze, duża część z nich jest tak skonstruowana, by przerywać nam niektóre czynności, na przykład dodawanie zdjęć do bazy danych czy korespondowanie z innymi osobami. Jest to na pewno uciążliwe, ale trzeba pamiętać, że jest to swoista transakcja pomiędzy portalem i jego użytkownikami: mamy możliwość korzystania z wszystkiego za darmo, ale musimy oglądać reklamy. Mimo to, wiele osób na pewno wolałoby zapłacić kilka złotych miesięcznie, by reklamy zniknęły. Nie planuje się wprowadzenia takiej możliwości.

Z pewnością wartą polecenia częścią serwisu jest jego publicystyka. Cafe.pl jest związane z portalem ogólno tematycznym i największym dziennikiem w naszym kraju, dzięki czemu artykuły odnośnie miłości i związków piszą naprawdę poważni dziennikarze, których cechuje świetny warsztat oraz znakomite rozpoznanie tematów, które podejmują. W tej części serwisu znajduje się wiele porad i tekstów dotyczących na przykład bezpieczeństwa w Internecie, dzięki czemu można naprawdę wiele skorzystać na ich lekturze. Wszystkie są oczywiście całkiem za darmo.

Serwis Cafe.pl

5 komentarzy do “Cafe.pl

Dodaj komentarz