Coraz młodsze osoby mają problemy ze wzrokiem

Problemy ze wzrokiem jeszcze całkiem do niedawna kojarzyło się głównie z kłopotami niedowidzącego dziadka. Od dawna jednak mamy na naszych ulicach plagę okularników, a okazuje się, że poważne choroby wzroku atakują już bardzo młode osoby.

Choroby związane z wiekiem

Jest oczywiście prawdą, że choroby oczu bardzo często są związane z wiekiem i wiele z nich powodowane jest w głównej mierze właśnie przez starzenie się organizmu. Są to tak trywialne kwestie, jak wspomniana już wcześniej krótkowzroczność starcza charakteryzująca się zbyt krótkimi rękami do czytania, jak żartuje wiele osób, ale są to też kwestie poważniejsze, jak leczona dzisiaj bardzo skutecznie zaćma czy stanowiąca naprawdę wielkie zagrożenie dla oczu jaskra. Powiązanie tych chorób z wiekiem nie oznacza niestety, że tylko osoby starsze na nie cierpią.

Ślepnący trzydziestolatek

Z każdym rokiem w zastraszającym tempie rośnie liczba bardzo młodych osób, u których okulista Warszawa rozpoznaje choroby potencjalnie prowadzące do ślepoty. Jest to wspomniana jaskra, ale też w wielu przypadkach uznawana kiedyś za chorobę starczą degeneracja plamki żółtej oka oraz odlepianie się siatkówki od dna oka. Nieleczone choroby tego typu powodują ślepotę.

2 komentarze do “Coraz młodsze osoby mają problemy ze wzrokiem

Dodaj komentarz