Dla tych śmiałych i nieśmiałych

Portale randkowe dla każdego

Czy portale randkowe są opcją dla ludzi odważnych, którzy z miejsca podzielą się całą historią swojego życia z resztą świata, czy raczej jest to miejsce bardziej odpowiednie dla tych, którzy z większą rezerwą podchodzą do życia, w tym przede wszystkim do płci przeciwnej i potrzebują odrobiny czasu, by się oswoić z nową znajomością, zanim zaczną bliższe kontakty? W praktyce oba typy osobowości znajdą tu dla siebie dokładnie to, na co liczą, ponieważ w Internecie kontakty zawiera się łatwo i przyjemnie.

Ważne jest tutaj już chociażby to, że można bez najmniejszych problemów znaleźć czas na rozmowy. Klasyczna randka wymaga wcześniejszego przygotowania się i poświęcenia całego czy kilku godzin na pierwsze spotkanie. Jeśli randka okaże się niepowodzeniem, nie tylko zmarnujemy wieczór, ale również nabierzemy większego dystansu i stworzymy wokół siebie dodatkowy mur niepewności.

Znajomości internetowe

W przypadku osób nieśmiałych pierwsze spotkania wiążą się z niezręczną ciszą i chwilami zawstydzenia. Z czasem osoby nieśmiałe nabierają pewności siebie, ale tylko w przypadku udanej randki i spotkania bratniej duszy. Kiedy znajomość zaczyna się w Internecie, ten problem zredukowany jest do minimum. Rozmowa internetowa, zwłaszcza na etapie poznawania się, jest bardzo elastyczna i może zostać podejmowana nawet jeśli obie osoby mają tylko pół godziny, zanim będą musiały uciekać do innych obowiązków.

Dla ekstrawertyków portal randkowy jest miejscem, w którym będą w stanie znaleźć nieprzebrane zasoby nowych osobowości do poznania i będą mogli w zasadzie non stop z kimś rozmawiać. Introwertycy z kolei nie muszą się martwić, że nie ma w ich otoczeniu nikogo nowego, bo nie wychodzą do miejsc, gdzie poznaje się nowych ludzi.

Znaczenie randek internetowych

Nie należy tutaj odnosić wrażenia, że randki internetowe to przede wszystkim „gonienie króliczka” pozbawione elementu jego złapania. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie, ponieważ w klasycznych randkach bardzo wiele czasu traci się nawet w sytuacji, kiedy wiemy że nic z nowej znajomości nie wyjdzie. Do tego wyszukiwanie osób potencjalnie pasujących do nas, jest znacznie mniej efektywne i nie raz krępujące, szczególnie dla osób mających kłopot z nawiązaniem pierwszej rozmowy.

W czasie spotkań internetowych istnieje wstępna selekcja, zwana dopasowaniem partnerskim. Jest ona oparta o realnie ważne dla nas kryteria, a pierwsze spotkania odbywają się głównie na poziomie intelektualnym. Miłość bez aspektu fizycznego to miłość niepełna, ale miłość prawdziwa rodzi się w umyśle i jeśli nie ma nici porozumienia właśnie na tej płaszczyźnie, ze znajomości nie powstanie nic na stałe.

3 komentarze do “Dla tych śmiałych i nieśmiałych

 • 16 września 2016 o 16:49
  Permalink

  Tutaj też mozna znaleźć osoby o takich samych zainteresowaniach, ja poznałem Ewkę, to wspaniała dziwczyna i tak jak ja uwielbia się wspinać. Pochodzę z małej wioski, 30 domów na krzyż, moje hobby jest tutaj czymś nie do końca normalnym 😉

 • 13 marca 2017 o 22:48
  Permalink

  oczywiście że randki internetowe są dla wszystkich, nieśmiałym jest łatwiej, bo nie muszą rozmawiać bezpośrednio z drugą osobą, przynajmniej za pierwszym razem, dla śmiałych i odważnych to kolejna okazja do poznania wspaniałych ludzi:)

 • 30 marca 2017 o 12:11
  Permalink

  Rozmowy internetowe są fajne, nigdy nie wiadomo kogo spotkamy po drugiej stronie komputera, a może czeka tam na nas wieelka MIŁOŚĆ 🙂

Dodaj komentarz