Dlaczego kobieta nie może znaleźć partnera?

Generalizowanie nigdy nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku miłości. Nie ma statystycznego telewidza, nie ma statystycznego melomana i nie ma statystycznej singielki. Mimo wszystko, istnieją powtarzające się często problemy, które prowadzą do niemożności znalezienia sobie partnera. Zjawiska te mogą występować pojedynczo lub w całych pakietach, które skutecznie utrudniają znalezienie miłości.

Rodzinne sterowanie

Często w życiu zdarza się, że pojawiają się różne okazje i potrzeba tylko decyzji o ich wypróbowaniu. W rzeczywistości na drodze ku temu prostemu rozwiązaniu potrafi stanąć wiele czynników, na przykład rodzina. Matka odradzi, siostra zniechęci, ciotka wyśmieje. Każda będzie kreśliła wizje księcia na białym koniu, który jest tuż tuż i nie wolno w tej chwili decydować się na jakiegoś Janusza, bo Pan Idealny odjedzie w stronę zachodzącego słońca. Wiele kobiet właśnie z tego powodu jest samotna. Nie można w miłości słuchać się innych.

Porównania z byłym

Porzucona kobieta często ma skłonność do idealizowania swojego byłego partnera, zwłaszcza jeśli posiada niską samoocenę i nie miała większego szczęścia w miłości. Efektem tego jest wieczne porównywanie nowych kandydatów do wyimaginowanego ideału, jakim były nigdy nie był. Nikt nie może temu sprostać, więc Panowie odchodzą.

Mizoandria

Wszyscy mężczyźni to świnie. Chcą tylko jednego. Czy osoba z takim podejściem kiedykolwiek zbuduje udany związek? No właśnie, odpowiedź nasuwa się sama.

Oczekiwanie na ideał

W praktyce największym problemem kobiet jest poszukiwanie w nieskończoność ideału. Oczywistym jest, że nie chodzi tutaj o szybkie załapanie się na przysłowiowe 500+. Jest to raczej przekonanie o tym, że inteligentni, przystojni i troskliwi mężczyźni naprawdę istnieją. Trzeba po prostu dobrze poszukać. Jest to przekonanie jak najbardziej prawidłowe, ale często przyjmuje postać patologiczną poprzez założenie, że każda, najmniejsza nawet wada dyskwalifikuje mężczyznę. Nie ma ludzi idealnych i nie znajdzie się idealnego partnera.

Niska samoocena

Wiele Pań po prostu nie szuka dla siebie miłości, ponieważ jest przekonana, że nikt jej nie będzie chciał, bo jest nie za ładna, już nie za młoda, a pewnie też nie za mądra. Niska samoocena jest barierą dla każdego działania, w tym również dla poszukiwania miłości.

3 komentarze do “Dlaczego kobieta nie może znaleźć partnera?

Dodaj komentarz