Jak zrobić idealne zdjęcie profilowe

Zdjęcie profilowe na portalu randkowym, pozwala zainteresować sobą inne osoby i zwiększa naszą szansę na znalezienie bliskiej osoby. Jeśli nikt nie zagląda na Twój profil, oceń obiektywnie swoje zdjęcie, a najlepiej, zrób nowe fotki, według naszego poradnika.

Jakość zdjęcia na portale randkowe

Zdjęcie nie może być zamazane, zbyt ciemne lub pokryte fotograficznym „ziarnem”, ponieważ będziemy wtedy odbierani jako osoba, która chce coś ukryć. Idealne zdjęcie zrobimy nawet kiepskim aparatem lub telefonem, pod warunkiem, że wybierzemy się na sesję w ciągu dnia. Zdjęcie wykonane w ciemnym pomieszczeniu, lub wieczorem, wygląda znacznie gorzej.

Na jaki kadr się zdecydować?

Dobrym wyborem jest zarówno zdjęcie pokazujące całą postać, jak i wybranie bliższego ujęcia. Wykonanie dobrego ujęcia z ręki jest bardzo trudne, dlatego lepiej skorzystać z samowyzwalacza, poprosić o pomoc drugą osobę, lub kupić selfie stick (jeśli fotografujemy smartfonem). Najlepiej jest wykonać kilka różnych ujęć i wybrać z nich najlepsze.

Czy modyfikować zdjęcia przed umieszczeniem na portalu?

Niektóre osoby umieszczają mocno poprzerabiane fotografie, które mają sprawić, że wyglądamy szczuplej i młodziej. Nie jest to dobre rozwiązanie, bo wprowadza w błąd osoby przeglądające nasz profil. Modyfikacja zdjęć ma sens wtedy, gdy chcemy na przykład poprawić ich kontrast, rozjaśnić je lub przyciąć. Zdjęcia z dużą ilością filtrów wyglądają mało elegancko.

Wielkość fotografii na portale randkowe

Na większości portali randkowych, akceptowane są zdjęcia o określonym rozmiarze i wadze w kilobajtach. Po umieszczeniu zdjęcia na stronie sprawdź, czy wygląda ono tak, jak sobie zamierzyłeś, czy też zostało skompresowane i zmniejszone.

We wnętrzu, czy na dworze

W większości przypadków, znacznie lepiej prezentują się zdjęcia wykonywane na zewnątrz – wpływa na to naturalne oświetlenie oraz łatwość wybrania ciekawego tła. Robiąc zdjęcie w domu, możemy mieć trudności z ustawieniem się w taki sposób, by nie sfotografować na przykład starej meblościanki.

2 komentarze do “Jak zrobić idealne zdjęcie profilowe

Dodaj komentarz