Lekcja historii dla podrywaczy

Może nam się wydawać, że pięćdziesiąt czy sto tysięcy lat to bardzo długi okres, ale dla społeczeństwa ludzkiego jest to naprawdę dosłownie chwila, coś jak poniedziałkowe przedpołudnie w życiu człowieka. Dlaczego mamy rozmawiać o takim zagadnieniu w tematyce podrywania?

Ponieważ podrywanie to działanie, w które angażuje się nasz tak zwany “jaszczurczy móżdżek”, czyli te elementy mózgu, które powstały miliony lat temu i tak naprawdę nie zmieniły się przez ten czas. A nasze otoczenie zmieniło się bardzo, co skutkuje dysonansem poznawczym.

Dawno temu w życiu plemion

Cofnijmy się kilkaset tysięcy lat wstecz. Człowiek żył w plemionach, całkiem sporych jak na świat zwierząt, liczących sobie nawet dwieście osobników. Połowa kobiet, połowa mężczyzn. Facetów do wzięcia tylko około trzydziestu, bo reszta to dzieci i starcy. Do tego dochodzą faceci zajęci.

Kobieta ma dobre rozeznanie w tym, co ma do wyboru, ponieważ wszystkich zna bardzo dobrze. Wybiera najlepiej jak umie tak, by mężczyzna był w stanie przynieść dość mięsa do domu, obronił ją i dobrze traktował. Jej wybór zapadał już praktycznie w momencie pierwszego seksu, bo nie było wtedy antykoncepcji i nawet watykańska ruletka jeszcze nie powstała. Dlatego pierwszy kontakt fizyczny dwojga ludzi, wiązał ich w stały związek, którego owocem zwykle już po dziewięciu miesiącach było dziecko.

XXI wiek

Mamy XXI wiek. Za barem siedzi biologicznie dokładnie ta sama kobieta, która siedziała w jaskini. Świat się oczywiście bardzo zmienił, więc nasze zdolności z zakresu polowania nie są takie istotne. Kobieta jednak zupełnie nic o nas nie wie, ponieważ stado liczące dwieście osobników rozrosło się do dosłownie tysięcy i milionów ludzi. Dlatego kobieta będzie testowała mężczyznę.

Flirt to swojego rodzaju test, w którym kobieta sprawdza, ile w postawie mężczyzny jest prawdy, a ile to tylko poza, żeby poderwać i się zabawić. Nie chodzi o zwodzenie, bo ona też świadomie ma na sobie makijaż i jest uwodzicielsko ubrana. Chodzi o znalezienie partnera, na którym będzie mogła polegać. Na plus trzeba zaznaczyć fakt, że pierwszy seks nie kończy procesu wyboru. Dzisiaj jest antykoncepcja.

Morał z tej opowieści jest jednak jednoznaczny: cały czas kobieta będzie preferowała te same cechy u mężczyzny, chociaż będzie to robiła w sposób mniej świadomy. Liczy się atrakcyjność, czyli przyciąganie, więc w podrywie trzeba dążyć do wykazywania tych cech, które kobietę będą przyciągały: zaradność, pewność siebie, samodzielność i czasami odrobina przebojowości oraz romantyzmu.

3 komentarze do “Lekcja historii dla podrywaczy

Dodaj komentarz