Miłość… uczucie pełne tajemnic

Miłość to jedno z najważniejszych uczuć w życiu każdego człowieka, a rodzajów miłości może wyróżnić przynajmniej kilka. Od najmłodszych lat mamy do czynienia z miłością rodzicielską, gdzieś po drodze pojawia się miłość przyjacielska, aż w końcu przychodzi czas na pierwszą i wielką miłość…

Tutaj oczywiście będziemy mówić o tej właśnie wielkiej miłości, ale nie pierwszej i niezmierzonej z lat młodości, ale tej realnej i wymagającej, jaką powinni mieć wobec siebie dwoje kochających się ludzi, którzy wiążą się ze sobą na dobre i na złe.

Moja przyjaciółka spotkała właściwego człowieka…

Słynne powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”, tyczy się niemalże do każdej dziedziny życia, również do miłości. Nawet jeżeli pozostajemy w związku z drugą osobą, łatwiej zauważamy wszystkie negatywne aspekty, zapominając na co dzień o płynących swoim biegiem pozytywach. Za to patrząc na związek przyjaciółki, wydaje nam się że znalazła ona księcia z bajki, że ma wspaniałego faceta, a my… No właśnie. Dlaczego w innych ludziach widzimy to, co powinniśmy widzieć w nas samych?

Partner nie spełnia moich oczekiwań…

Kiedy jesteśmy już w związku naprawdę długo, miłość zaciera się z codziennością i przyzwyczajeniem, a to co połączyło nas wiele lat temu, często przestaje być widoczne. Warto wtedy przypomnieć sobie, dlaczego właściwie kochamy osobę która jest przy nas każdego dnia. Za co ją pokochaliśmy, czym nas urzekła. Poszukiwanie wad i niespełnionych oczekiwań, to swoista pułapka. Nikt nigdy nie będzie idealny. Nawet jeżeli partner spełni wszystkie nasze oczekiwania, my znajdziemy sobie kolejny problem w związku. Dlaczego? Ponieważ szukamy wad i problemów, a nie codziennych dobrych chwil, które przecież łączą nas od lat.

Czym właściwie jest miłość?

Najpiękniej o miłości piszą poeci. Miłość widzimy na ekranach naszych telewizorów i w ulubionych książkach. Jednak prawdziwa miłość jest zupełnie czymś innym. To uczucie z jakim stykamy i mierzymy się codziennie w swoim życiu.

To codzienne problemy, mniejsze i większe sprawy. To umiejętność życia i rozmowy z drugą osobą każdego dnia. To życie na dobre i na złe, to święte słowa „i że Cię nie opuszczę aż do śmierci…”, których znaczenie i sens rozumie tylko ta osoba, która w swoim życiu już związała się z drugim człowiekiem, a ich miłość trwa niezmiennie każdego dnia.

3 komentarze do “Miłość… uczucie pełne tajemnic

Dodaj komentarz