Najbezpieczniej w Internecie

Osoby nie znające zasad portali randkowych bardzo często podnoszą kwestię, że randki internetowe są niebezpieczne i w ogóle pokazują, że jest to niemądry sposób na poznawanie nowych osób. Lubią podnosić argument, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie i w ten sposób straszą zwłaszcza kobiety. Niezależnie od tego, jak traktujemy takie postawienie sprawy, warto na poważnie rozważyć kwestie bezpieczeństwa randkowania online i randek, które zaczynają się w Internecie, po czym przenoszą się do świata realnego. Nawet jeśli miałoby to być tylko dmuchanie na zimne.

Randki w sieci

I tak naprawdę jest to nic innego, jak dmuchanie na zimne, ponieważ randki w sieci zapewniają poziom bezpieczeństwa, jakiego nie można się spodziewać po żadnych spotkaniach w świecie realnym. W końcu nawet jeśli umawiamy się z bratem kolegi z pracy, może to być osoba bardzo koleżeńska, przyjacielska, jednym słowem “do rany przyłóż”, ale w związku będzie to osoba bardzo zaborcza i kreująca się na stronę silnie dominującą. Kiedy dojdzie do spotkania, w zasadzie już nie ma obrony przed taką osobą i nie ma od niej ucieczki.

Bezpieczeństwo randek w sieci

Jest to oczywiście jeden z wielu scenariuszy, i jego wersja może brzmieć zupełnie inaczej, ale chodzi nam o ukazanie bezpieczeństwa randek w sieci oraz w świecie realnym. Nieudane spotkania z przyjaciółmi przyjaciół, bardzo często rzutują na naszą późniejszą znajomość, a w przypadku spraw sercowych i ogólnie randek powstaje uraz osobisty. Zwłaszcza wielu mężczyzn spotkało się z sytuacją, kiedy po jakiejś nieudanej znajomości, nawet jeśli była w najbardziej początkowej z początkowych faz, nagle cały świat zaczyna zmieniać o nich opinię i widzi w nich kogoś kim na pewno nie są. Rozczarowana kobieta zaczyna bowiem rozpuszczać niepotrzebne plotki. Mężczyźni też tak czasami robią.

Zabezpieczenie przed niechcianymi znajomościami

Znajomości w Internecie nie są idealne, ponieważ prędzej czy później muszą się przenieść na poziom świata realnego i w zasadzie większość problemów się powtarza, ale takie znajomości nigdy nie są zaczynane od zera. Zawsze istnieje wstępny okres, w którym portal randkowy jest dla nas “tamą” dla wszelkich zagrożeń, a właściwie drzwiami, które można skutecznie zatrzasnąć przed nosem każdej niepożądanej osoby, po czym ta osoba nie będzie miała do nas żadnego dojścia.

We wstępnych fazach takiej znajomości można posługiwać się tylko pseudonimem oraz komunikatorem zapewnianym przez portal randkowy. Nawet jeśli przyjmiemy argument, że w Internecie są różni ludzie, to w świecie realnym oni jak najbardziej też istnieją, ale tylko w Internecie mamy odpowiednie narzędzia, by ich odciąć.

One thought on “Najbezpieczniej w Internecie

Dodaj komentarz