Po co nam portale randkowe?

Temat miłości może nam się wydawać bardzo prosty, ponieważ większość ludzi pragnie bliskości i jest to dla nich zupełnie naturalny mechanizm prowadzący do poznawania innych ludzi i budowania z nimi bliskich relacji. Sęk w tym, że randkowanie i cała otoczka szeroko rozumianych związków to bardzo wyrafinowana gra, w której w dodatku ogromną rolę pełni kwestia statusu czy konwenansów. Kultura danego regionu czy kraju przeszkadza naszej biologii.

Jeśli wszystko z nami OK., nie powinniśmy korzystać z portali randkowych, prawda?

Jednym z najstarszych mitów, które jeszcze cały czas pokutują wśród ludzi, którzy nigdy nie byli nawet w okolicach randki internetowej czy portalu randkowego, jest to, że serwisy tego typu przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które w jakiś sposób są wybrakowane czy w negatywny sposób doświadczone przez życie.

Ich teoria prezentuje się tu następująco: “Jeśli jesteśmy normalnymi ludźmi, potrafimy nawiązywać relacje z innymi, pielęgnować je i rozwijać. Jeśli jesteśmy w stanie stworzyć związek, to po co niby miałby nam być potrzebny portal randkowy?”

Takie postawienie sprawy jest jednak mało poważne, ponieważ większość z nas na pewno spotkała się z sytuacją, kiedy w najbliższym otoczeniu brakowało ciekawych osób. Znajomi znajomych zajęci, wszyscy zapoznani i nikogo ciekawego nie widac na horyzoncie. Siostra nie ma ciekawych koleżanek, a w pracy wszyscy już są zajęci. Aż tu nagle przybywa na białym koniu portal randkowy i oferuje do poznania miliony osób.

Na portalu randkowym jest łatwiej

Największa korzyść, jaka płynie z korzystania z portalu randkowego, odnosi się do faktu, iż jest to miejsce oferujące nam możliwość wygodnego i bezpiecznego zapoznawania nowych osób. Większość z nas nie wyobraża sobie tak zwyczajnie podejść do kogoś w pubie czy na ulicy i rozpocząć z nieznajomą osobą rozmowy. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że kiedyś mogliśmy się sparzyć bądź zwyczajnie mamy nie najlepsze doświadczenia związane z randkami.

Takie zwykłe poznawanie nowych ludzi wcale nie bywa proste. Portale randkowe pozwalają nam robić to w bezpiecznym i wygodnym środowisku, które w dodatku ma dwie bardzo ważne zalety. Po pierwsze, pozwala nam z siebie korzystać zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę i chwilę czasu. Po drugie, pozwala na daleko idącą selekcje osób, z jakimi będziemy mieli kontakt, więc z miejsca powiększamy swoje szanse na poznanie ciekawych osób.

4 komentarze do “Po co nam portale randkowe?

Dodaj komentarz