Po co wchodzić na portal randkowy?

Pytanie może się wydawać trochę niepoważne, choć strategii, jakie obierają ludzie odwiedzający portale randkowe, jest zaskakująco wiele. I to nawet jeśli założymy, że wszystkie osoby wchodzące na takie strony w Internecie mają w długiej perspektywie ten sam cel ostateczny, jakim jest naturalnie znalezienie partnerów lub partnerek na resztę życia.

Cel matrymonialny

Z mocnym postanowieniem znalezienia kogoś na resztę życia, na portale randkowe wchodziła kiedyś większość ich użytkowników. Randki internetowe były dla nich swoistym castingiem, w czasie którego sprawdzali, czy dana osoba nadaje się na życiowego partnera. W ogólnym odczuciu takie podejście jest już raczej nieaktualne i do tego nie było specjalnie skuteczne, ale w wielu miejscach jeszcze istnieje.

Działają nawet specjalne portale randkowe przeznaczone dla ludzi o specjalnej charakterystyce, na przykład dla ludzi bardzo religijnych, które kwestie małżeństw i przyszłego posiadania dzieci stawiają otwarcie oraz bardzo bezpośrednio na pierwszym miejscu. Co ciekawe, takie portale randkowe są stosunkowo skuteczne, ale oczywiście nie każdy będzie się na nich czuł dobrze i na pewno nie każdy szuka takiego towarzystwa, jakie znajdzie w tego typu miejscu.

Dobra zabawa na wieczór

Zwłaszcza wśród osób najmłodszych, które korzystają z portali internetowych oferujących randki internetowe, podejście związane z zupełnie niezobowiązującym spędzaniem czasu jest bardzo popularne. Takie osoby chcą po prostu zaszaleć i nie mają specjalnych obiekcji odnośnie sytuacji, w których mieliby już nigdy nie zobaczyć osoby, z którą spędzili wieczór.

Paradoksalnie, takie podejście do budowania relacji wcale nie stawia nas na straconej pozycji w kwestii związków długoterminowych. Zawsze na portalu randkowym wykonuje się jakąś wstępną selekcję, a wiele trwałych związków opowiada o tym, jak obie strony od pierwszego spotkania wiedziały, że są dla siebie odpowiednie. Zdarza się to naprawdę często.

Po prostu randki

Randki internetowe same w sobie to na dzień dzisiejszy najpopularniejsza forma wykorzystywania portali randkowych. Ich użytkownicy nie mają żadnego ściśle sprecyzowanego celu i zwyczajnie lubią spotykać się z innymi osobami w przyjemnej, zawsze lekko intymnej atmosferze. Odrobina konwenansów sprzyja rozwijaniu się znajomości, które potem mogą przekształcać się w coś więcej. Taki początek miało zdecydowanie najwięcej związków, które w końcowym efekcie skończyły się szczęśliwym małżeństwem.

3 komentarze do “Po co wchodzić na portal randkowy?

Dodaj komentarz