Recepta na pierwszą randkę

Pierwsza randka to zawsze wielkie wyzwanie niezależnie od tego, czy spotkanie będzie miało miejsce w wyniku przeniesienia do świata realnego znajomości internetowej, czy na przykład jest zorganizowane jako randka w ciemno lub stało się konkluzją miłego, spontanicznego spotkania dwóch osób. Jest to moment na pewno bardzo stresujący, który potencjalnie może mieć wielkie skutki, bo każda historia „i żyli długo i szczęśliwie” zaczyna się właśnie od pierwszej randki. Jak sprawić, by się udała? Przede wszystkim, nie należy się nastawiać na jakieś nie wiadomo co. Liczy się tu przede wszystkim prostota, naturalność i to, by być sobą. Łatwo się mówi, więc zamiast tego lepiej jest sporządzić listę, której przestrzeganie pozwoli trochę ucywilizować to trudne zadanie1

1. Wybierz znane ci miejsce

Pierwsza randka powinna się odbyć w miejscu bezpiecznym, czyli takim, które jest nam dobrze znane i nas nie zaskoczy. Nie chodzi oczywiście o nasze mieszkanie, bo zaproszona osoba mogłaby się poczuć nieswojo. Chodzi raczej o to, by nie było nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak na przykład zaskakująca wysokość rachunku w restauracji, w której jeszcze nigdy nie byliśmy.

2. Wygodny strój

Wiele osób, zwłaszcza kobiet, stara się na pierwszą randkę ubrać w sposób, który jest dla nich zupełnie nienaturalny. Nie chodzi oczywiście o założenie garnituru do teatru, ale jeśli wystrzałowa sukienka jest ubierana raz na rok, a buty na obcasie nie były ruszane od wesela siostry, coś tu jest nie tak. W ten sposób stworzymy osobę, która nie istnieje, a tego trzeba unikać.

3. Tylko spokojnie

Na pierwszej randce zestresowane są dwie osoby. Każdy ma oczywiście swój sposób przeżywania nerwowości, ale jeśli będziemy pamiętać, że dokładnie te same problemy co my, ma też druga osoba, naprawdę będzie łatwiej.

4. Patrzymy prosto w oczy

Kontakt wzrokowy jest bardzo ważny. Nie należy się peszyć. Skupiając się na drugiej osobie pokazujemy, że jesteśmy nią zainteresowani i nie ma w tym naprawdę nic nieodpowiedniego.

5. Uśmiech jest ważny

Ludzie zawsze wolą optymistów. Optymiści się uśmiechają, więc ty też powinieneś. Do tego uśmiech potrafi rozładować stres, który udziela się wam obojgu.

6. Zawsze bądź sobą

To jest najważniejsza kwestia, której nie da się dostatecznie podkreślić. Nie chodzi tylko nawet o to, że naturalność jest ważna i bez niej zabraknie szczerości, co naprawdę jest dość łatwo wyczuć. A co wtedy, jeśli spodoba jej się ktoś, kto nie istnieje? To dopiero problem.

2 komentarze do “Recepta na pierwszą randkę

Dodaj komentarz