Zakochani szukają swojego „gniazdka”

Miłość nie zna granic wiekowych, choć najczęściej mówi się o miłości gdy jest się w wieku dwudziestu, trzydziestu bądź czterdziestu lat. Także mężczyźni i kobiety po przejściach mają prawo do ponownego szczęścia, a co z tym idzie do pełnej miłości i dzielenia się każdą chwilą szczęścia we własnych czterech kątach.

Młodzi mają łatwiej

Często można usłyszeć stwierdzenie, że młodzi mają łatwiej, jeżeli chodzi o kwestię kupowania własnych mieszkań czy też budowania domków. Trudno określić, czy takie stwierdzenie jest prawdziwe. Młodzi mają więcej samozaparcia, planów i marzeń, a co za tym idzie część z nich skutecznie realizują. Jeżeli mają taką możliwość, odkładają pieniążki na własne „gniazdko”, bądź decydują się budowę czy zakup domu na kredyt.

Kobiety i mężczyźni po przejściach, w tak zwanym wieku średnim, mają już za sobą pewien bagaż doświadczeń, a jeżeli są po rozwodzie, to zwykle również mają za sobą podział majątku. Nadal pragną szczęścia i miłości, ale kwestie mieszkaniowe stawiają na dalszym planie.

Bardziej liczy się dla nich spokój i możliwość spędzenia kilku chwil z ukochaną osobą, niż myślenie o urządzaniu mieszkania czy nowego domu z ogrodem. Świadomość zakupów w centrum budowlanym, konieczność montowania nowych tralek, jakimi mogą być balustrady balkonowe, czy urządzania domu po raz kolejny, z pewnością nie są wymarzonymi zajęciami na czas wolny od pracy zawodowej czy obowiązków związanych z poprzednią rodziną.

Zakochani po raz pierwszy

Kiedy jest się zakochanym po raz pierwszy, „rosną skrzydła u ramion”, a człowiek czuje że mógłby „góry przenosić”. Nowy związek, nowy dom, nowe zobowiązania, wszystko jest wspaniałe i doskonałe, dlatego w każdym działaniu dąży się do perfekcji. Związek budowany jest na dobrych wartościach, nie ma przykrych doświadczeń z przeszłości oraz trudnych spraw związanych z poprzednim życiem.

Zakochani zwykle nie dostrzegają problemów, każdą sprawę umieją wyjaśnić i rozwiązać, a wszystkie kwestie sporne są błahe przy ich wielkim i trwałym uczuciu. Miłość ma wielką moc i potrafi przezwyciężyć nawet najtrudniejsze przeszkody, dlatego zakochani mają tyle siły i energii do działania każdego dnia.

4 komentarze do “Zakochani szukają swojego „gniazdka”

Dodaj komentarz