Związek na odległość. Czy można polubić rozłąkę?

Związek na odległość to zawsze próba czasu dla dwojga ludzi i dla ich relacji jaka ich łączy. Kiedy przebywamy ze sobą każdego dnia, wpadamy w rutynę, monotonię życia codziennego. Traktujemy związek jak coś oczywistego, popadamy w stan przywiązania i przyzwyczajenia.

Rytuały i przyzwyczajenia

Każda para ma swoje rytuały i przyzwyczajenia i nie jest to nic złego. Jednak pamiętajmy, że o związek należy dbać każdego dnia, pielęgnować go, aby nie zakończył się rozstaniem czy też zdradą jednego z partnerów. Dlatego związek na odległość, częste wyjazdy na szkolenia bądź w delegacje, może ożywić związek dwojga kochających się osób bądź wpłynąć na niego niekorzystnie.

Warto o tym pamiętać, że każda para czasem przeżywa kryzys, trzeba tylko wystarczająco wcześniej rozpoznać jego objawy i zareagować. Kiedy jedna z osób często wyjeżdża za pracą do innego miasta bądź za granicę, druga powinna wykorzystać ten czas na poświęcenie się pasji i własnym zainteresowaniu.

Najważniejszy jest stały kontakt

Jednocześnie należy pamiętać, aby systematycznie się kontaktować z drugą połówką. Warto rozmawiać ze sobą podczas rozłąki, bez względu czy trwa ona kilka tygodni czy kilka miesięcy. Możemy wysyłać krótkie wiadomości w formie sms, rozmawiać za pomocą komunikatorów internetowych, bądź wysyłać sobie zdjęcia i filmiki.

Pamiętajmy, że kiedy nasz partner przyjedzie na urlop powinniśmy się o niego zatroszczyć. Warto pomyśleć o uroczystym obiedzie bądź kolacji przy świecach na powitanie. Ważne aby ten czas był wyjątkowy i spędzony w przyjemnej atmosferze. Czasami liczą się małe gesty, to one sprawiają, że na naszej twarzy pojawia się uśmiech i czujemy się ważni dla drugiej osoby.

Niepotrzebne miliony

Warto pamiętać, że aby kogoś uszczęśliwić nie trzeba wydawać pieniędzy na wyjazd na wczasy za granicę, czasem małe gesty znaczą więcej. Jeżeli pamiętajmy co nasz ukochany lubi zjeść czy co lubi najbardziej robić w wolnym czasie, warto to właściwie wykorzystać.

W życiu przecież liczą się tylko chwile i miłe wspomnienia, które można uwiecznić na zdjęciach. Takie zdjęcia będą miłą pamiątką, którą możemy wręczyć w prezencie przed kolejną rozłąką. Wówczas każdy wyjazd i powrót do domu nie będzie taki straszny, ponieważ zawsze będą nas czekać miłe chwile z ukochaną osobą.

3 komentarze do “Związek na odległość. Czy można polubić rozłąkę?

Dodaj komentarz